Nastavenie jazyka v Google Analytics

Google Analytics

Zmena jazyka v nejakom programe, alebo na webe by nemalo byť niečo, nad čím by sme sa mali nejako extra pozastavovať. V Google Analytics to však už nejednému užívateľovi zapríčinilo nejaký ten šedivý vlas. Poďme sa pozrieť na 3 spôsoby ako nastaviť jazyk v Google Analytics.

Google Analytics

Nastavenie jazyka v Google účte

Jazyk v Google Analytics môže zmeniť tak, že zmeníte preferovaný jazyk pre váš celý Google účet. Tým pádom sa upraví jazyk vo všetkých Google službách, ktoré používate.

Nastavenie jazyka nájdete na adrese: myaccount.google.com/language

Nastavenie jazyka Google Account

Ak sa po zmene preferovaného jazyka interface v Google Analytics nezmení ani po refreshnutí stránky, odhláste sa a znova prihláste.

Nastavenie jazyka v osobných nastaveniach Google Analytics

Druhou možnosťou je admin panel Google Analytics. Nastavenie jazyka nájdete v osobných nastaveniach účtu. Ak sa zmena neprejaví hneď, opäť sa odhláste a znova prihláste. Po prihlásení sa vám zobrazí Analytics už vo vami nastavenom jazyku.

Nastavenie jazyka Google Analytics

Zmena jazyka pomocou URL parametra

Toto je môj obľúbený hack ak sa mi nechce meniť jazyk v nastaveniach účtu. Jednoducho do URL pred mriežku pridáte parameter hl s označením jazyka. Pre angličtinu bude mať parameter tvar ?hl=en, pre slovenčinu použijete sk, pre češtinu cs, pre ruštinu ru, pre španielčinu es, pre francúzštinu fr… A však to už poznáte.

Google Analytics language URL parameter ?hl=en

Používajte angličtinu v Google Analytics

Ak vám môžem poradiť, pri práci s Google Analytics používajte angličtinu. Niektoré dimenzie a metriky sú v slovenčine pomenované dosť nešťastne, čo vás môže veľmi ľahko pomýliť pri vyhodnocovaní reportov.